Így főztem anyátokkal

Karalábé leves

 

Karalábé leves

Szeretem ezt a levest, mert könnyű, tavaszt idéző étel.

  1. Ha hosszú a hajad fogd össze!
  2. Kézmosás
  3. Kötény
  4. A konyhában elpakolni (Hidd el könnyebb tiszta, rendes konyhában dolgozni!)
  5. A hozzávalókat kikészíteni

Hozzávalók: 4 tányér leveshez 1 darab zsenge, zöld karalábé, 0,5 dl olaj, 2 evőkanál (zabpehely)liszt, 2 teáskanál  őrölt pirospaprika, 2 teáskanál ételízesítő, kb. 1 liter víz, petrezselyem zöld 1 tojás kb. 2 evőkanál (zabpehely)liszt, só

A vásárlásnál a következőkre figyelj!

A karalábé alja ne legyen „fás”, a zöldje legyen rajta, és minél sötétebb legyen, az jelzi, hogy friss a zöldség. Ha nem főzöd meg rögtön a karalábét ne szedd le a zöldjét, mert  úgy tovább friss marad!

Pirospaprika: Ha nem tudsz venni igazi termelői pirospaprikát, akkor jól nézd meg mit teszel a kosaradba, mert a legtöbb paprikáról amiről azt hiszed, hogy Magyarországon termett  kiderül, hogy nem igaz. Sokszor csak itt csomagolják a terméket. Van egyfajta paprika, amire rá van írva, hogy „oltalom alatt álló eredetmegjelölés”. Érdemes jó minőségű paprikát venni, mert sokat dob az étel ízén.

Liszt: a zabpehelyliszt kevésbé emeli meg a vércukor szintet, ezért egészségesebb, mint a fehér liszt. Nem lehet érezni a különbséget.

Ételízesítő: olyat válasz, amiben nincs ízfokozó, csak a szárított zöldségek vannak benne, és esetleg só. Ha sósat veszel vedd figyelembe az étel elkészítésénél!

Olaj: lehet napraforgó olaj, (már lehet olyat is kapni amit omega3&6-tal dúsítanak, illetve olyat, amihez D vitamint adnak.), lehet olíva olaj, kókuszzsír(olaj) ,zsír stb.,

Petrezselyem: amikor van, természetesen frisset használok. Egy éles késsel nagyon apróra vágom. Lehet kapni szárított petrezselymet, ha épp nincs itthon friss akkor azt teszek az ételbe.

Elkészítés:

 

Összevágom a karalábét

Egy tálba hideg vizet teszek, a karalábét megpucolom, kis kockákra vágom, a vízbe rakom. Ha kész az összes akkor megmosom. Elő készítem a lisztet, pirospaprikát, ételízesítőt, és a kanalakat. (Minden fűszerbe külön kanállal nyúlok.)

 

 

 

Ráteszem az olajra

Egy nagyobb fazékba megmelegítem az olajat, és ráteszem a karalábét.

 

 

 

 

Ráteszem a lisztetFakanállal kicsit kevergetem, majd ráteszem a lisztet, ezzel is összekeverem.

 

 

 

 

 

Ráteszem a pirospaprikát

Ezután a pirospaprikát szórom rá, nagyon gyorsan elkeverem. Vigyázni kell, hogy a paprika ne égjen meg, mert keserű lesz. (Ha nem vagy biztos magadban, akkor húzd félre a lábast amíg beleteszed a pirospaprikát.)

 

 

Felöntöm vízzel

Felengedem vízzel, beleteszem az ételízesítőt is, és elkezdem fedő alatt forralni. Ha felforrt, akkor kislángra veszem, a fedőt félre csúsztatom, megkóstolom elég sós-e, és addig főzöm amíg megpuhul a karalábé.

 

 

Elkészítem a galuskát

Amíg fő a leves elkészítem a galuskát. Beleütök egy mély tányérba egy tojást, kicsit megsózom, és annyi lisztet teszek bele amennyit felvesz (kb. 2 evőkanállal).

 

 

 

Beleszaggatom

Ha megpuhult a karalábé, akkor galuska szaggatóval beleszaggatom a tésztát a levesbe.

 

 

 

 

Kész a leves

Pár percig még főzöm, és kész. Amikor már levettem a tűzről petrezselyem zölddel megszórom.

Jó étvágyat!

 

 

 

facebook-icon-logo-vector Nézd meg a Facebook oldalamat is!

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!